Nowoczesne kominki

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli kominków, możemy dobrać dla siebie taki, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i spełniał nasze potrzeby.   Warto zastanowić się nad tym czy kominek ma pełnić tylko funkcję estetyczną czy również ma służyć do ogrzewania. Jeśli zdecydujemy się na obie funkcje,  musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry techniczne.   Bardzo ważne jest aby moc nominalna kominka dobrana była do wielkości pomieszczeń, które mają być ogrzewane, żeby zapobiec ich przegrzewaniu.

Wkłady kominkowe mogą być przystosowane do pracy z instalacją dystrybucji gorącego powietrza, która specjalnymi kanałami przekazuje nagrzane powietrze do innych pomieszczeń lub mogą posiadać płaszcz wodny, z którego nagrzana woda kierowana jest do instalacji c.o.

Istotny jest również materiał, z jakiego wykonany jest wkład kominkowy.   Rozróżniamy wkłady żeliwne, stalowe oraz stalowo-żeliwne.

Wkłady kominkowe można dostać w różnych wymiarach, o zróżnicowanych parametrach a także w bogatym wachlarzu dodatków wykończenia frontu.  Kominki przede wszystkim mają spełniać funkcję estetyczną, obudowa musi więc współgrać z aranżacją wnętrza. Do niedawna dominowały tradycyjne wykończenia kominków, ostatnio coraz częściej spotyka się obudowy utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.  W tym przypadku powszechnie stosowane są naturalne materiały, takie jak kamień w postaci granitu, marmuru, trawertynu itp. , który idealnie harmonizuje z wnętrzami nowoczesnych pomieszczeń, dodatkowo dodając wnętrzom elegancji oraz niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru.

Namiastką tradycyjnych kominków były do niedawna tzw. kozy ( piece wolno stojące).  Nie wymagają one większych nakładów finansowych na instalacje ani rozległych prac budowlanych. Wystarczy podłączyć je do komina oraz zabezpieczyć  podłogę oraz ściany przed wysoką temperaturą.

Niedawno pojawiła się alternatywa dla kominków. Na rynku dostępne są już Biokominki.  Teraz każdy może cieszyć się blaskiem naturalnego ognia w swoim domu. Biokominki są opalane etanolem, który spala się praktycznie w stu procentach, więc można montować je w pomieszczeniach bez  konieczności podłączania do przewodów kominowych. Biokominki spełniają przede wszystkim funkcje estetyczne.

Kominki z wkładem powietrznym

Kominki powietrzne jak sam nazwa mówi ogrzewają pomieszczenie gorącym powietrzem wytworzonym w kominku. Zaletą takiego kominka jest to że można rozprowadzić powietrze do pozostałych kondygnacji domu. Kominek z wkładem powietrznym może pracować w obiegu wymuszonym z turbiną mechaniczną bądź w obiegu grawitacyjnym. Dzięki kominkowi powietrznemu mamy stałą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach na danej kondygnacji.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i licznym wymaganiom naszych Klientów, udostępniamy produkty odmienne zarówno pod względem parametrów technicznych, funkcji, jak i wyglądu. Współpracujemy z najbardziej znanymi firmami specjalizującymi się w produkcji kominków tj. Sparthem, KFD, Lechma, BeFHome, Hajduk, Godin, Kratki itd.

Kominki z wkładem wodnym

W naszej ofercie występują też kominki z wkładem wodnym. Kominek wodny może bez problemu zastąpić kocioł c.o. (czyli centralnego ogrzewania). Takie rozwiązanie jest również korzystniejsze w porównaniu z ogrzewaniem domu za pomocą gazu. Jeśli podliczysz koszty, może się okazać, że wydatki na ogrzewanie są nawet o połowę tańsze. Jeżeli jeszcze mieszkasz w domu jednorodzinnym taki kominek jest właśnie dla Ciebie.

Kominek z płaszczem wodnym współpracuje z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania, zachowując walory ekonomiczne, estetyczne i ekologiczne zwykłego kominka. Kominki z wkładem wodnym mogą pracować w obiegu zamkniętym jak i otwartym. Zastosowanie płaszcza wodnego w kominku umożliwia wykorzystanie go do przygotowania ciepłej wody w zasobniku Dzięki stosunkowo dużej mocy grzewczej kominków możliwe jest też bezpośrednie przygotowywanie przez nie ciepłej wody w sposób przepływowy, jeśli nad paleniskiem zainstaluje się dodatkową wężownicę. Jeżeli więc zafundujesz sobie kominek z wkładem wodnym będziesz mógł mieć nie tylko tańsze ogrzewanie ale ciepłą wodę oraz też ogrzewanie podłogowe. Wychodząc naprzeciw nowoczesnego klienta mamy szeroką ofertę kominków z płaszczem wodnym, biorąc pod uwagę walory ekonomiczne jak i estetyczne. Polecamy kominki wodne które wyróżniają się nowoczesnym designem, który zaspokoi potrzeby najbardziej wymagającego klienta. Jeżeli myślisz o założeniu sobie w domu kominka z wkładem wodnym to firma Fainner jest właśnie dla Ciebie.

Kominki tradycyjne wymagają obsługi: kontroli wypalanego drewna jak i tez sprzątania paleniska ,dlatego też zamieściliśmy w naszej ofercie kominki gazowe.

Kominki gazowe to wygoda dzisiejszych czasów. Wyglądem nie odbiegają od tradycyjnych kominków. Kominek gazowy jest bardzo łatwy w obsłudze. Wyposażony niejednokrotnie  w nowoczesna elektronikę dzięki czemu można sterować go za pomocą tableta lub pilota. Kominek gazowy przystosowany jest do standardów domu inteligentnego. Komin jest konieczny do kominka gazowego dwupaszczowy.

Obsługa kominka gazowego ogranicza się jedynie do regulacji płomienia. Można go włączyć  za pomocą pilota iskrownikiem wewnątrz kominka. Nie tracimy czasu na czyszczenie chcąc go ponownie użyć ,tak więc niezapowiedziani goście nas nie zaskoczą.

W skład kominka gazowego wschodzą :

  • Obudowa
  • Imitacja paliwa najczęściej jest ceramiczna
  • Palnik gazowy który przeznaczony jest do spalania gazu płynnego lub ziemnego.

Palnik takiego kominka jest specjalnie tak zaprojektowany aby aby do złudzenia płomień przypominał palenisko ognia z komika tradycyjnego. Jeszcze po wyłączeniu kominka mamy wrażenie „żarzących się drewienek „Efekt jest niesamowity.

Czytaj więcej o kominkach gazowych...

Biokominki

W naszej ofercie znajdą tez państwo biokominki,o których mówi się ze są ekologiczna wersją kominka tradycyjnego.Biokominki nie wymagają przewodu kominowego a jedynie zwykłego systemu wentylacyjnego, są czyste w obsłudze.

W biokominkach spalamy biopłyn ,w którego skład wchodzi alkohol etylowy. Dlatego też biokominek nie wytwarza dymu ani popiołu ale jedynymi produktami spalania jest  para wodna oraz dwutlenek węgla w bezpiecznej ilości.

Biokominek spełnia walory estetyczne ale daje też ciepło. Używając olejków zapachowych możemy tez korzystać z aromaterapii.

Główne zalety biokominków:

  • Bezpieczne
  • Ekologiczne
  • Wytwarzają naturalne ciepło
  • Przyjazne dla środowiska
  • Są wygodne w obsłudze

Kominki wolnostojące

Kominki wolno stojące sprawdzają się zarówno w małych jak i większych pomieszczeniach. Mimo niedużych gabarytów posiadają duże zdolności grzewcze. Do grupy piecy wolno stojących zaliczamy tzw.kozy,które posiadają niewątpliwy urok i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Słowo „koza „kojarzy nam się na pewno z piecykami ,które dogrzewały mieszkania naszych dziadków. Niestety nie były to piece które „grzeszyły” estetyką ani tez nie były wygodne w użytkowaniu.

Urządzenia obecnie produkowane mają wyjątkowy design i są z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie piece wolno stojące wyposażone są w duże, przeszklone drzwiczki, przez które widać palące się drewna.  Szyby mogą być płaskie lub panoramiczne i gładkie.

Kozy czyli piece wolno stojące mogą być ze stali lub żeliwa.

Piece żeliwne zazwyczaj maja tradycyjna formę oraz zdobione są dekoracyjnymi motywami. Wnętrza piecyków wyłożone są cegła szamotową ,co daje efekt długiego ciepła po wygaszeniu pieca.

W zależności od usytuowania pieca w pomieszczeniu spaliny mogą być odprowadzane do przewodu kominowego z wylotu na tylnej, górnej lub bocznej ściance.  Żaroodporna szyba w drzwiczkach pozwala kontrolować stan paleniska i obserwować płonący ogień. Żeliwne piece doskonale sprawdzaj się jako źródło ciepła w domkach letniskowych, gdyż  intensywnie wypromieniowują duże ilości ciepła.

Piece stalowe w przeciwieństwie do żeliwnych maja małe możliwości akumulacyjne z powodu cienkich ścian. Oddawanie ciepła zaczyna się zaraz po rozpaleniu i kończy wraz z wygaśnięciem, ale zaleta ich jest zdecydowanie mniejszy ciężar przy tej samej powierzchni grzewczej w porównaniu do pieca żeliwnego.

Kominki kaflowe

Kominki kaflowe są idealnym połączeniem pieca kaflowego z nowoczesnym wkładem kominkowym. Zasadniczą zaleta kafla są zdolności akumulacyjne. Spełniają one rolę grzewcza oraz estetyczną dzięki bogatemu wzornictwu i różnorodności kafli. Wykończenie kafli może być gładkie lub z wyraźną fakturą, a w zależności od użytego szkliwa – matowe, półmatowe albo z połyskiem. Tak jak różnorodny jest ogień, tak istnieje tyle możliwości co do kwestii budowy i stylu kominka kaflowego. Biorąc pod uwagę gusta i oczekiwania Klienta my tez jesteśmy w stanie zaproponować różne wzory.

  1. Kominek
    serce każdego domu

    Kominki wprowadzają niepowtarzalny klimat do pomieszczeń i nadają im styl. Stwarzają rodzinną i ciepłą atmosferę. Są piękną ozdobą każdego domu. Mają też wiele zalet. Poza oczywistymi walorami użytkowymi coraz częściej przybierają fantazyjne formy, uwodzą wymyślną estetyką i przyciągają wzrok gości.

    Nowoczesne kominki: z płaszczem wodnym i gazowe – Wieliczka – Fainner

Chcesz wiedzieć więcej
na temat kominów?

Zobacz FAQ

Zamów projekt

Wykonujemy kominki, zabudowy zarówno według własnych autorskich projektów, jak również według projektów dostarczonego przez klienta. Służymy fachowym doradztwem popartym długoletnim doświadczeniem, gwarantujemy wysoką jakość wykonywanych zleceń oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Zapraszamy do zapoznanai sie z anszym bogatym prtfolio realizacji.

Zobacz realizacje

3d
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282