Kominki gazowe

Jeśli poszukujesz gustownego elementu wyposażenia do salonu w domu, koniecznie sprawdź kominki gazowe, których obsługa nie wymaga takich nakładów pracy, jak w modelach tradycyjnych. Niemniej staną się one doskonałym dodatkiem, który uświetni wnętrza zarówno nowoczesne, jak i klasycznie zaaranżowane. Wybór kominka gazowego wiąże się przede wszystkim z wygodą, a także mniejszym wysiłkiem podczas jego sprzątania. To jednak nie wszystkie zalety wyboru proponowanego rozwiązania dla Twojego domu.

Czy kominek gazowy może być zamontowany w mieszkaniu w bloku?

Tak! Dzięki temu stanowi tak doskonałą alternatywę dla swoich modeli tradycyjnych. Jest to również rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż w przypadku wyboru wersji elektrycznych. Prąd jest bowiem droższym źródłem energii niż gaz, warto więc wybrać kominek, zasilany za pomocą tego ostatniego. Co więcej, można go z łatwością umieścić w salonie w mieszkaniu z tego względu, że cechuje go łatwość montażu. Nie wydziela dymu, który trzeba odprowadzać na zewnątrz, co może być komplikacją w przypadku bloków mieszkalnych o większej ilości pięter.

Kominki gazowe – nie tylko walory estetyczne

Chociaż to rozwiązanie wybierane jest w głównej mierze ze względu na walory estetyczne, to jednak posiada o wiele więcej zastosowań. Z powodzeniem kominek gazowy może być wykorzystany do dostarczania ciepła do domu. Jest to szczególnie bardzo dobre zimą, kiedy podczas mroźnych wieczorów, chcemy cieszyć się odpowiednio wysoką temperaturą. Nie ma nic przyjemniejszego niż siedzenie w ciepłym miejscu, podczas gdy na zewnątrz trwa zimowa zawierucha.

Co więcej, kominki gazowe, cechuje przede wszystkim duża moc cieplna, niż jak to jest w przypadku modeli na biopaliwo. Bio-kominki, w przeciwieństwie do swoich gazowych modeli, raczej służą głównie do dekoracji pomieszczeń, nie posiadają tak rozwiniętej funkcji grzewczej. Dlatego polecamy wybór tego rozwiązania dla swojego domu lub mieszkania – z całą pewnością zapewni Ci on wygodę, a ponadto jego zakup i eksploatacja nie obciąży tak bardzo Twojego domowego budżetu.

Na czym polega obsługa kominka gazowego?

W przypadku zakupu tego modelu, sterowanie ogranicza się jedynie do kontroli wielkości płomienia. Płomień włącza się z kolei za pomocą pilota, który służy między innymi do kontroli przepływu gazu, a także uruchamiania iskrownika, podpalającego zużywane paliwo. Co więcej, nie trzeba go tak często czyścić, kominek gazowy generuje bardzo mało jakichkolwiek zanieczyszczeń, dzięki czemu jest bardzo łatwy w utrzymaniu.

Doskonała imitacja tradycyjnego modelu

Kominek gazowy, który prezentujemy w tym miejscu, to przede wszystkim doskonała imitacja tradycyjnego modelu. Praktycznie nie widać różnicy między nimi! Dzięki temu doskonale sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i domku jednorodzinnym. Produkty dostępne w naszej ofercie, proponujemy w wersjach dostosowanych do standardów smart home - domów inteligentnych. Decydując się na wybór proponowanego rozwiązania robisz więc krok w kierunku nowoczesności.

Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282