How to look after a fireplace in summer?

A fireplace in a living room is not only an additional or main source of heat. It is a primarily a decorative element of any interior. We usually make us of it during autumn-winter period and early in spring. In most cases, a fireplace remains unused. So, how to maintain it to use it without any problems during a heating season.
In the summer season, we do not usually use a fireplace. We can make use of it to warm up water at most etc. However, during summer a fireplace functions mainly as a decorative element.vv

A functional or a decorative fireplace

No matter whether we use our fireplace to heat our home or not, it will always perform a decorative function. To make it serve for many years to come, a fireplace needs to be kept clean. Any dirt, dust or soot may clog the flues, and this in turn can disable our fireplace.

A fireplace for summer without a heating function

As we have mentioned before, in summer, a fireplace serves an ornamental purpose. You can turn it on, to add elegance to the interior but it will not emit heat. It is enough to install a special insert, two-element set, which consists of a cap and a liquid container. It is a fast and effective way, to enjoy the flames of a fireplace all year round. 
How to look after our fireplace in summer?

Summer is the best period to prepare our fireplace to a heating season. Thus, we will avoid unpleasant surprises in the future. What needs to be checked?

• the condition of fireplace flues
• the burner – if there are no cracks and other mechanical damage
• the seals, particularly the door seals 

In summer, it is advisable to think about buying firewood for our fireplaces. It we replenish our stock in advance, we will make some savings during the heating season.

 

 

 

  1. How to look after a fireplace in summer? – Fainner

Learn more…

Koszty zabudowy kominka. Z jakim wydatkiem się liczyć?

Od zawsze naturalne surowce nadawały szyku we wnętrzach. Kamień jest ponadczasową klasyką, która nigdy nie wyjdzie z mody. Elegancki efekt oraz wysoka jakość podnoszą prestiż w pomieszczeniu, zapewniając właścicielom codzienną nutę luksusu. Znajdując się we wnętrzach, które są zdobione przez naturalny kamień, można cieszyć się nie tylko jego pięknem, ale i funkcjonalnością, najwyższą jakością oraz łatwością w utrzymaniu.

Learn more…

Koszty zabudowy kominka. Z jakim wydatkiem się liczyć?

Wkład kominowy otwierany na bok czy podnoszony do góry - który wybrać?

Decydując się na kominek w swoim domu stajemy przed wieloma wyborami oferowanymi przez rynek. Rozwiązań jest dużo, jednak najważniejsze jest to, żeby zdecydować się na takie, które będą posiadały nie tylko walory estetyczne, ale i będą funkcjonalne i bezawaryjne. Jednym z częstszych dylematów właścicieli kominków są wkłady. Najpopularniejsze typy to podnoszony do góry i otwierany na bok. Istnieją także takie, które są przesuwane na szynach. Czy sposób otwierania się faktycznie ma znaczenie?

Learn more…

Wkład kominowy otwierany na bok czy podnoszony do góry - który wybrać?

Kamień naturalny w aranżacjach łazienkowych

Szukając oryginalnych sposobów na wykończenie wnętrz naszych domów i mieszkań, sięgamy coraz częściej po naturalne materiały. Kamień, jako wyjątkowo wytrzymały i elegancki oraz szlachetny surowiec, wciąż zyskuje na popularności w branży wnętrzarskiej. Kładziemy go na ścianach i podłogach, zamawiamy z niego blaty oraz elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Jak sprawdzi się w łazience?

Learn more…

Kamień naturalny w aranżacjach łazienkowych

Które kamienie naturalne są najwytrzymalsze?

Kamienie naturalne to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie. Możemy je wykorzystać zarówno na zewnątrz jak i w środku, na przykład do wykonania schodów, blatów czy parapetów. Do wyboru jest wiele rodzajów i kolorów kamieni naturalnych. Jest jednak jeden parametr, który w domu może mieć szczególne znaczenie - wytrzymałość. Sprawdźmy zatem, który kamień naturalny jest najwytrzymalszy

Learn more…

Które kamienie naturalne są najwytrzymalsze?
Visit us:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka


Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Company info:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Call us
company: 12 210 00 50
stones: 512 090 091
fireplaces: 508 530 023
516 382 282