Granite Kitchen Worktops

No kitchen can do without a professional worktop. It has to be durable, resistant to high temperature and water, so that it will serve us well form many years. Kitchen worktops are produced farm a variety of materials, yet granite worktops are most frequently chosen owing to their wide choice of colours and their functionality.

Granite kitchen worktops are characterised by high resistance to abrasion and other mechanical impact. Additionally, a rich palette of colours it is found in, makes it a highly appreciated stone, which complements all styles of interiors. Granite worktop is long-term investment, which will add a specific character and uniqueness to every interior. 
Granite care and maintenance ?
A granite worktop is definitely number one as regards its durability, resistance to scratches and high temperatures. It is almost impossible to stain it or scratch it, which makes it easier to clean. A granite worktop does not need to be impregnated due to its low porosity. If, however it gets dirty, it is worth cleaning it. Sometimes it is enough to moisten stone and remove the dirt. If this is not sufficient, we should use a soft brush. If dirt is very persistent, it is recommended to use a cleaning product. Bear in mind, however that strong detergents can damage stone surface. Non-ionic products are the best ones due to the fact that they are characterised by low acidity and as such they will not damage the cleaned surface. 
Granite worktops - colours
Shiva Gold
Colour: brownish red
Country of origin: Indie
New Kashmir Gold
Colour: mild, brownish sand colour
Country of origin: Indie
Tan Brown
Colour: elegant deep brown, with predominant darker shade
Country of origin: Indie
Absolute Black
Colour: timeless black complementing every style
Country of origin: Indie
These are but a few of the most popular colours of granite, most frequently chosen by our clients. Obviously, we offer lots of different colours and we are convinced that everyone will find in our firm the colour that will match every interior. 
Granite worktops are the best alternative for wood or for some synthetic material. Their durability and resistance to high temperatures are their greatest assets. Their price could be a problem. Granite worktops are the most expensive ones among stone worktops because their prices start from approximately 600 zł/ 1 square meter but wouldn't you do anything for a bit of luxury? 

Granite Kitchen Worktops

 1. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 2. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 3. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 4. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 5. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 6. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 7. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 8. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 9. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 10. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 11. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 12. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 13. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 14. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 15. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 16. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 17. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 18. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 19. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 20. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 21. Granite Kitchen Worktops – Fainner
 22. Granite Kitchen Worktops – Fainner

Learn more…

Jak dbać o posadzki z kamienia?

Posadzki z kamienia są niezwykle trwałe i estetyczne. Warto się na nie zdecydować, jeżeli mamy do zrobienia podłogi w miejscach, gdzie chodzi dużo ludzi np. w biurze. Kamienne podłogi będą także rewelacyjnym rozwiązaniem w domu, gdzie sprawią, że aranżacja całego wnętrza zyska elegancji i oryginalności. 


Posadzki z kamienia mogą być zrobione z marmuru, granitu, onyksu albo trawertynu. W dzisiejszym wpisie poradzimy jak dbać o kamienne podłogi, ponieważ wybór odpowiednich środków czystości oraz zabiegów konserwacyjnych bezpośrednio wpływa na wygląd i stan kamiennych posadzek.

Learn more…

Jak dbać o posadzki z kamienia?

Kominek nowoczesny, czyli jaki?

Kominek to serce każdego domu. Wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat oraz ciepło. Oprócz swoich funkcji praktycznych stanowi również wspaniałą ozdobę pomieszczenia, w którym się znajduje. Nadaje mu uroku i charakteru, dlatego warto dobrze dopasować kominek do stylu, w jakim wykończony jest dom. Odpowiednio dobrany kominek uzupełni aranżację i podkreśli charakter wnętrza. W domach, które są urządzone w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy nowoczesnym idealnym rozwiązaniem będzie kominek nowoczesny.

 

Learn more…

Kominek nowoczesny, czyli jaki?

Schody granitowe w aranżacjach wnętrz

Granit jest kamieniem od dawna cenionym za swoje właściwości. Jest to naturalny materiał odznaczający się niebywałą trwałością. Jego wygląd pozostaje niezmienny przez długie lata. Jest również bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników. Świetnie radzi sobie z chemią używaną w gospodarstwach domowych, nie nasiąka wodą i bardzo łatwo się czyści. Charakteryzuje się także niepowtarzalnym wyglądem, którego elegancja pięknie wkomponowuje się we wnętrza, nadając im uroku.

Learn more…

Schody granitowe w aranżacjach wnętrz

Czy posadzki kamienne zamiast ceramicznych to dobre rozwiązanie?

Posadzki kamienne to rozwiązanie ponadczasowe, trwałe i na lata. Wydawać by się mogło, że ich zakup będzie jedynym najlepszym. Na rynku jednak dostępne są różne rodzaje posadzek i nie tylko posadzki kamienne są warte rozważenia.

Posadzki kamienne

Posadzki kamienne to rozwiązanie ponadczasowe, eleganckie i przede wszystkim trwałe. Kamień naturalny, to od dawna jeden z najtrwalszych materiałów. Dodatkowo podłoga z niego wykonana jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie wymaga stosowania szczególnych środków czyszczących. W razie potrzeby wystarczy woda z płynem do naczyń. To duże ułatwienie dla wszystkich gospodyń domowych, które chcą, aby ich podłoga była zawsze czyta i błyszcząca. Posadzki kamienne są droższe od posadzek ceramicznych, ale warto zapłacić więcej, by jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem naszej podłogi.
Z biegiem lat również posadzki kamienne ulegają zmatowieniu i/lub wytarciu. Nie jest to jednak problem, ponieważ można je wielokrotnie odnawiać przy pomocy maszyn oraz odpowiednich środków chemicznych. Dodatkowo posadzki kamienne idealnie sprawdzą się w dużym salonie, przedpokoju czy łazience, ponieważ ich kolor i wzór zależą od rodzaju zastosowanego kamienia.

Jaki kamień na posadzki?
O tym, jaki kamień na posadzki wybrać pisaliśmy już w poprzednim artykule. Tym razem chcemy zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy będzie na nie odpowiedni. Kupując kamień na posadzki należy pamiętać, że powinna go wyróżniać:
Niska ścieralność, która określa stopień zmiany wyglądu płytki kamiennej pod wpływem jej użytkowania. Jest to jedna z najważniejszych cech, jakie powinna posiadać posadzka. Musi być odporna na ścieranie tym bardziej jeżeli będziemy po niej chodzić, a dzieci biegać i bawić się. Ważną cechą, jest tż niska nasiąkliwość, która zależy od porowatości płytek, właściwości szkliwa oraz nasycenia płytek impregnatem. Co ważne, im jest niższe, tym posadzki kamienne są mniej podatne na zabrudzenia i odbarwienia.

Posadzki ceramiczne

Posadzki ceramiczne są coraz popularniejsze. Produkowane z masy glinianej z dodatkiem piasku i innych materiałów. Powszechnie stosuje się je jako posadzki kuchenne i łazienkowe. Wyróżniają się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie. Co więcej, bez trudu można z nich usunąć nawet plamy z tłuszczu. Posadzki ceramiczne są z pewnością tańsze od kamiennych, dlatego nie obciążą naszego budżetu.

 

Learn more…

Czy posadzki kamienne zamiast ceramicznych to dobre rozwiązanie?
Visit us:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka


Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Company info:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Call us
company: 12 210 00 50
stones: 512 090 091
fireplaces: 605 534 995