Trawertyny

Widoczne na powierzchni pory oraz kawerny zapewniają piękny i niezwykle unikalny wygląd tego materiału. Trawertyny to skały osadowe z kalcytu i aragonitu występujące głównie w ciepłych odcieniach bieli, a także żółci oraz czerwieni. Wyjątkowa struktura tych kamieni sprawia, że doskonale odnajduje się zarówno w wyrafinowanych wnętrzach, także tych inspirowanych stylem rustykalnym, jak również w nowoczesnych, bardziej minimalistycznych aranżacjach.

Naszą ofertę tworzą trawertyny w postaci surowej oraz zalane naturalną żywicą - od jasnego Classico, przez przykuwający wzrok Gaillo Persiano po intensywnie czerwony Red Persiano.

Najczęstsze zastosowania trawertynów

Ze względu na estetykę tego materiału oraz łatwość obróbki jest on szeroko stosowany w architekturze wnętrz i nie tylko. Bardzo chętnie zamawiany jest on na:

  • blaty kuchenne,
  • obudowy kominków,
  • parapety,
  • podłogi, szczególnie w przypadku pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym,
  • okładziny ścienne we wnętrzach,
  • elewacje budynków.

Dlaczego warto zdecydować się na ten minerał?

Trawertyn to kamień, który jest nie tylko piękny, ale również wytrzymały. Odznacza się wyjątkową odpornością na wilgoć oraz grzyby. Z tego powodu to doskonały materiał do kuchni czy łazienki. Możesz go położyć na podłogę lub umieścić na ścianie bez obaw, że kamień zmieni kolor lub ulegnie innym uszkodzeniom.

Naturalnie występuje w stonowanych barwach takich jak biel czy beż. Przez to świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w niemal każdym stylu; wyjątkowo dobrze będzie prezentować się na ścianach i podłogach w pokojach z wystrojem klasycznym bądź minimalistycznym.

Warto pamiętać o tym, że trawertyn na ścianie lub w innym miejscu wymaga zabezpieczenia – wystarczy, że umieścisz na powierzchni impregnat przeznaczony do tego kamienia. Dzięki temu będzie przez długi czas ozdabiać Twoje ściany i podłogi w kuchni, łazience czy innym pokoju. Co ważne, można go z łatwością pielęgnować na co dzień. Przetrzyj go wilgotną szmatką, by otrzymać gładką, czystą powierzchnię!

Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282