Marmury

Jako skały wapienne są one bardziej miękkie, a co za tym idzie, bardziej podatne na obróbkę niż np. granity. Poza tym dzięki swojej niezwykle eleganckiej strukturze, którą na tle innych kamieni naturalnych wyróżnia smugowa faktura oraz liczne charakterystyczne żyłki i spękania, marmur chętnie wybierany jest do wnętrz, w których chcemy podkreślić luksusowy charakter aranżacji.

To naprawdę wyjątkowy materiał o szlachetnym wyglądzie, który dostępny jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Wśród naszych propozycji dostępne są m.in.: Tiger White, Breccia Sarda, Emperador, Crema Marfil czy też Transylwania Grey.

Marmury – zastosowanie

W architekturze wnętrz jest to kamień, który chętnie kładziemy na ścianach czy nawet mniej eksploatowanych posadzkach, a ze względu na bardzo dobrą przepuszczalność ciepła wykonujemy z niego niepowtarzalne obudowy kominków. Poza tym marmur znajduje zastosowanie w produkcji takich elementów jak:

  • blaty kuchenne i łazienkowe,
  • okładziny schodowe,
  • parapety wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Luksusowe płyty marmurowe do Twojego domu

Płyty marmurowe na ścianę mają zastosowanie we wnętrzach urządzonych w luksusowym stylu. To też dobry pomysł dla każdego, kto chce zapobiec powstawaniu plam na powierzchni ściany. Gładkie płyty marmurowe można łatwo oczyścić, przemywając je materiałem z dodatkiem detergentu. Ze względu na stonowane kolory marmuru, takie jak biel, beż czy jasny róż, płyty z tego tworzywa są w dużej mierze uniwersalne i przydatne w niemal każdym pomieszczeniu. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie marmuru w łazienkach: z jego pomocą stworzysz prawdziwe miejsce do relaksu, a pastelowe kolory pomogą Ci się wyciszyć.

Płyty marmurowe wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością, dlatego mają zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, ale również placówkach publicznych. Marmurowe podłogi oraz ściany na długo zachowają gładką powierzchnię i piękne kolory nawet w często odwiedzanych miejscach. Szczególnie przydadzą się w luksusowych gabinetach kosmetycznych, klinikach, hotelach lub restauracjach.

Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282