Kominki kaflowe z systemem DPD czy piecokominek: który wybrać?

Kominki kaflowe to pojęcie posiadające dwa główne znaczenia, które klienci używają często ich nie rozróżniając. Stosując kafle kominkowe służące jedynie do wykonania obudowy chwalą się znajomym, że posiadają w domu kominek kaflowy, co oczywiście nie do końca jest prawdą. Z drugiej jednak strony mogą działać też jak kafle w dawnych, babcinych piecach, w których to kafle potrafiły akumulować ciepło po wygaszeniu ognia. Co więc wybrać?

Wybierając kominek kaflowy można więc rozważać między dwoma rozwiązaniami: nowoczesnym systemem ogrzewania DPD bądź też piecem kaflowym. Każde ma swoje plusy i minusy. Pozostaje więc decyzja, które rozwiązanie wybrać?

Kominki kaflowe z systemem DPD
System DPD (system dystrybucji gorącego powietrza) to popularne rozwiązanie wśród osób, którym zależy na ogrzaniu całego domu. W takich przypadkach ciepło rozprowadzane jest aluminiowymi przewodami i nawiewane do innych pomieszczeń. Kominek kaflowy z systemem DPD posiada obudowę wkładu izolowaną cieplnie. Takie rozwiązanie sprawia, że większość energii pobiera powietrze. Kafle kominkowe pełnią tutaj funkcję estetyczną.
Piece kaflowe
Piece kaflowe budowane metodą tradycyjną posiadają zazwyczaj paleniska murowane z cegieł i płyt szamotowych. Obudowa ich wkładu jest nieizolowania tak, aby powstające ciepło nie trafiało od razu do pomieszczenia, tylko było przez nią akumulowane. Energia zgromadzona w masie zabudowy jest stopniowo oddawana przez kilka lub kilkanaście godzin. Wyrównuje się temperatura otoczenia, co sprawia że minimalizowane są ewentualne kolejne załadunki drewna. Oszczędzamy i czas i paliwo.
Dużym minusem takiego rozwiązania jest oczywiście przestrzeń, którą możemy ogrzać. Ogranicza się ona bowiem wyłącznie do miejsc wokół kominka. W odległych pomieszczeniach jego działanie zostaje znacznie ograniczone i nie będzie tak odczuwane jak w systemie DPD.
Kominki kaflowe to nowoczesność, ekonomia i styl.

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Schody z kamienia — jaki materiał wybrać?

Naturalne materiały królują w koncepcji aranżacyjnej zarówno elementów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Obok drewna i szkła swoje miejsce ma oczywiście kamień. Można z niego wykonać rozmaite rzeczy. Ogromną popularnością cieszą się m.in. schody z marmuru oraz granitu, które są funkcjonalne, trwałe oraz piękne. Poza tym cenione są również warianty z trawertynu czy też kwarcytu.

Czytaj więcej…

Schody z kamienia — jaki materiał wybrać?

Granit w domu: zastosowanie oraz zalety

Materiał ten jest niezwykle popularny zarówno w budownictwie, jak i aranżacji pomieszczeń. Dzięki świetnym parametrom i dużej wytrzymałości znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Granit w domu może być wykorzystany przy tworzeniu blatów kuchennych, poręczy, schodów oraz wielu innych elementów.

Czytaj więcej…

Granit w domu: zastosowanie oraz zalety

Granit czy marmur – który kamień sprawdzi się na taras?

Możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu bez oddalania się od domu to marzenie wielu osób, dlatego tarasy i balkony to niezwykle popularny wybór wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. Jeśli jesteś jednym z nich i projektujesz przestrzeń do relaksu, z pewnością zastanawiasz się, jaki kamień naturalny wybrać, by wyłożyć nim posadzkę na tarasie. Konsumenci najczęściej wybierają granit i marmur. Który z nich wybrać? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Czytaj więcej…

Granit czy marmur – który kamień sprawdzi się na taras?

Walory kamienia naturalnego

Jeśli chcesz wypełnić swój dom lub mieszkanie estetycznymi, wytrzymałymi elementami wyposażenia, powinieneś przyjrzeć się meblom wykonanym z kamienia naturalnego (częściowo lub w całości). Do ich stworzenia powszechnie stosuje się granit, marmur, kwarcogranit, trawertyn czy kwarcyt brazylijski. Wszystkie te minerały wykorzystujemy w Fainner, by tworzyć zachwycające posadzki, elewacje, kominki, schody i wiele innych elementów, które towarzyszą naszym klientom w codziennym życiu.

Wybieramy je ze względu na ich wyjątkowe właściwości, a przede wszystkim trwałość. Każdy dostępny tu kamień naturalny ma inne cechy, którym warto się przyjrzeć. Na szczególną uwagę zasługuje kwarcogranit – jakie dokładnie ma cechy? Czy jest lepszym wyborem do domu niż spiek kwarcowy? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Czytaj więcej…

Walory kamienia naturalnego
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282