Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Nowoczesny kominek pokojowy swoim wykonaniem i estetyką będzie pasować niemal do każdego wnętrza. Wyjątek stanowią chyba tylko i wyłącznie małe pomieszczenia, w których tak potężna budowla może dodatkowo optycznie zmniejszyć przestrzeń. Tak więc, wybierając kominek pokojowy warto zawczasu pomyśleć o jego ustawieniu wewnątrz mieszkania

 

Miejsce ustawienia kominka jest ogromnie ważne i nie chodzi tutaj wcale o jego walory estetyczne. W pierwszej kolejności liczy się bezpieczeństwo i funkcjonalność, dlatego podpowiadamy gdzie ustawić kominek w pokoju.

Gdzie zamontować nowoczesny kominek?
Montaż kominka nie jest trudny. Więcej problemu może nam przysporzyć wybór miejsca, bo to od niego zależeć będzie także rodzaj wkładu, obudowa itp. Opcji może być kilka. Najważniejsze jednak, aby znaleźć rozwiązanie najlepsze dla siebie.
Kominek na środku pokoju
Montaż kominka pośrodku pomieszczenia to najczęściej wybierane rozwiązanie, nie tylko ze względów estetycznych ale również funkcjonalnych. W tym pierwszym przypadku jest on bowiem elegancko wyeksponowany, a sama strefa kominkowa jest bardzo rozległa, co sprawia, że może przy nim zasiąść równocześnie wiele osób.
Kominek narożny
Kominek narożny to rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, gdzie liczy się przede wszystkim ergonomia miejsca. Nie tylko stworzy zaciszną atmosferę, ale przede wszystkim nie zdominuje całego wnętrza.
Kominek narożny z paleniskiem skierowanym w dwie strony
Kominek na styku pomieszczeń jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na styku pomieszczeń. Palenisko skierowane jest w dwie strony, dzięki czemu z obu widać ogień.
Kominek między pomieszczeniami
Montaż kominka między pomieszczeniami sprawia, że w obydwóch można mieć dostęp do paleniska. Możemy także wybrać kominek otwarty ze wszystkich stron.
Tak więc jak widać rozwiązań jest naprawdę wiele. Jeżeli nadal mamy problem z podjęciem decyzji wówczas skorzystajmy z porady fachowca, który pomoże nam dopasować kominek do aranżacji naszego wnętrza.

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

 

 

  1. W którym miejscu pokoju najlepiej umieścić kominek? – Fainner
  2. W którym miejscu pokoju najlepiej umieścić kominek? – Fainner
  3. W którym miejscu pokoju najlepiej umieścić kominek? – Fainner

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Dlaczego warto wybrać kwarcyt brazylijski?

To połączenie piaskowca i mułowca. Jego unikatowy, nieco niekonwencjonalny charakter podkreślają natomiast wyraziste wzory i refleksy świetlne, którym zawdzięcza dodatkowo efekt idealnej kryształowej powierzchni. Dlaczego jednak to na ten kamień warto się zdecydować?

Czytaj więcej…

Dlaczego warto wybrać kwarcyt brazylijski?

Marmur kontra granit. Porównanie

Oba te kamienie są niezwykle popularne w budownictwie i – co należy podkreślić – oba są bardzo piękne. Na pewno każdemu, kto marzy o eleganckim wykończeniu w naturalnym stylu ciężko się zdecydować. W związku z tym przychodzimy z pomocą i oferujemy lekturę tego oto małego poradnika, który krótko przedstawi różnice pomiędzy marmurem a granitem. Pod lupę weźmiemy ich skład chemiczny oraz trwałość i wygląd. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej…

Marmur kontra granit. Porównanie

Próbki kamieni, czyli jak mądrze wybrać materiał dla siebie?

Kamień jest naturalnym materiałem, który pomimo zmieniających się trendów, zajmuje silną pozycję w różnych stylach aranżacyjnych. Wykonuje się z niego przede wszystkim blaty, parapety, schody i posadzki. Jak właściwie dobrać rodzaj kamienia do poszczególnych wnętrz? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

Czytaj więcej…

Próbki kamieni, czyli jak mądrze wybrać materiał dla siebie?

Zastosowanie kamienia naturalnego we wnętrzach

Od zawsze naturalne surowce nadawały szyku we wnętrzach. Kamień jest ponadczasową klasyką, która nigdy nie wyjdzie z mody. Elegancki efekt oraz wysoka jakość podnoszą prestiż w pomieszczeniu, zapewniając właścicielom codzienną nutę luksusu. Znajdując się we wnętrzach, które są zdobione przez naturalny kamień, można cieszyć się nie tylko jego pięknem, ale i funkcjonalnością, najwyższą jakością oraz łatwością w utrzymaniu.

Czytaj więcej…

Zastosowanie kamienia naturalnego we wnętrzach
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282