Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Nowoczesny kominek pokojowy swoim wykonaniem i estetyką będzie pasować niemal do każdego wnętrza. Wyjątek stanowią chyba tylko i wyłącznie małe pomieszczenia, w których tak potężna budowla może dodatkowo optycznie zmniejszyć przestrzeń. Tak więc, wybierając kominek pokojowy warto zawczasu pomyśleć o jego ustawieniu wewnątrz mieszkania

 

Miejsce ustawienia kominka jest ogromnie ważne i nie chodzi tutaj wcale o jego walory estetyczne. W pierwszej kolejności liczy się bezpieczeństwo i funkcjonalność, dlatego podpowiadamy gdzie ustawić kominek w pokoju.

Gdzie zamontować nowoczesny kominek?
Montaż kominka nie jest trudny. Więcej problemu może nam przysporzyć wybór miejsca, bo to od niego zależeć będzie także rodzaj wkładu, obudowa itp. Opcji może być kilka. Najważniejsze jednak, aby znaleźć rozwiązanie najlepsze dla siebie.
Kominek na środku pokoju
Montaż kominka pośrodku pomieszczenia to najczęściej wybierane rozwiązanie, nie tylko ze względów estetycznych ale również funkcjonalnych. W tym pierwszym przypadku jest on bowiem elegancko wyeksponowany, a sama strefa kominkowa jest bardzo rozległa, co sprawia, że może przy nim zasiąść równocześnie wiele osób.
Kominek narożny
Kominek narożny to rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń, gdzie liczy się przede wszystkim ergonomia miejsca. Nie tylko stworzy zaciszną atmosferę, ale przede wszystkim nie zdominuje całego wnętrza.
Kominek narożny z paleniskiem skierowanym w dwie strony
Kominek na styku pomieszczeń jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na styku pomieszczeń. Palenisko skierowane jest w dwie strony, dzięki czemu z obu widać ogień.
Kominek między pomieszczeniami
Montaż kominka między pomieszczeniami sprawia, że w obydwóch można mieć dostęp do paleniska. Możemy także wybrać kominek otwarty ze wszystkich stron.
Tak więc jak widać rozwiązań jest naprawdę wiele. Jeżeli nadal mamy problem z podjęciem decyzji wówczas skorzystajmy z porady fachowca, który pomoże nam dopasować kominek do aranżacji naszego wnętrza.

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

Kominek w pokoju, w którym miejscu go ustawić ?

 

 

  1. W którym miejscu pokoju najlepiej umieścić kominek? – Fainner
  2. W którym miejscu pokoju najlepiej umieścić kominek? – Fainner
  3. W którym miejscu pokoju najlepiej umieścić kominek? – Fainner

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Schody z kamienia — jaki materiał wybrać?

Naturalne materiały królują w koncepcji aranżacyjnej zarówno elementów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Obok drewna i szkła swoje miejsce ma oczywiście kamień. Można z niego wykonać rozmaite rzeczy. Ogromną popularnością cieszą się m.in. schody z marmuru oraz granitu, które są funkcjonalne, trwałe oraz piękne. Poza tym cenione są również warianty z trawertynu czy też kwarcytu.

Czytaj więcej…

Schody z kamienia — jaki materiał wybrać?

Granit w domu: zastosowanie oraz zalety

Materiał ten jest niezwykle popularny zarówno w budownictwie, jak i aranżacji pomieszczeń. Dzięki świetnym parametrom i dużej wytrzymałości znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Granit w domu może być wykorzystany przy tworzeniu blatów kuchennych, poręczy, schodów oraz wielu innych elementów.

Czytaj więcej…

Granit w domu: zastosowanie oraz zalety

Granit czy marmur – który kamień sprawdzi się na taras?

Możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu bez oddalania się od domu to marzenie wielu osób, dlatego tarasy i balkony to niezwykle popularny wybór wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. Jeśli jesteś jednym z nich i projektujesz przestrzeń do relaksu, z pewnością zastanawiasz się, jaki kamień naturalny wybrać, by wyłożyć nim posadzkę na tarasie. Konsumenci najczęściej wybierają granit i marmur. Który z nich wybrać? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Czytaj więcej…

Granit czy marmur – który kamień sprawdzi się na taras?

Walory kamienia naturalnego

Jeśli chcesz wypełnić swój dom lub mieszkanie estetycznymi, wytrzymałymi elementami wyposażenia, powinieneś przyjrzeć się meblom wykonanym z kamienia naturalnego (częściowo lub w całości). Do ich stworzenia powszechnie stosuje się granit, marmur, kwarcogranit, trawertyn czy kwarcyt brazylijski. Wszystkie te minerały wykorzystujemy w Fainner, by tworzyć zachwycające posadzki, elewacje, kominki, schody i wiele innych elementów, które towarzyszą naszym klientom w codziennym życiu.

Wybieramy je ze względu na ich wyjątkowe właściwości, a przede wszystkim trwałość. Każdy dostępny tu kamień naturalny ma inne cechy, którym warto się przyjrzeć. Na szczególną uwagę zasługuje kwarcogranit – jakie dokładnie ma cechy? Czy jest lepszym wyborem do domu niż spiek kwarcowy? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Czytaj więcej…

Walory kamienia naturalnego
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282