Jak zamontować parapet z konglomeratu?

Montaż parapetu wewnętrznego nie jest trudny i z pewnością każdy może wykonać go samodzielnie. Parapety z konglomeratu to doskonały materiał, odporny na zarysowania i działanie zmiennych warunków atmosferycznych, dlatego zamontować je w domu. Podpowiadamy jak zamontować parapet z konglomeratu?
Kiedy wymienić parapet z konglomeratu?
Najczęściej wymieniamy parapety, gdy są brzydkie i zniszczone. Nie tylko szpecą okna i wnętrza, ale mogą przyczynić się do przenikania wody do wewnątrz budynku. Jeżeli istnieje taka możliwość możemy oczywiście próbować je odnowić poprzez czyszczenie, malowanie bądź też oklejanie. Po pewnym czasie jednak nie da się jednak nic zrobić… i wtedy należy je wymienić.
Montaż parapetu z konglomeratu
Montaż parapetów z konglomeratu należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania płaszczyzny muru, na której mają spoczywać. Należy ją wypoziomować, wyrównać, odtłuścić oraz przede wszystkim osuszyć. Parapety z konglomeratu należy montować za pomocą szybkoschnącego kleju poliuretanowego. Jego cienką warstwę nakładamy za pomocą szpachelki na całej długości płyty, a następnie dokładnie dopasowujemy i natychmiast dociskamy. Średnie zużycie kleju powinno wynosić ok. 0,3 kg/m 2, a utwardza się on wilgocią z powietrza w ciągu 2-4 godzin. W przypadku wystąpienia małej wilgotności proces ten może się jednak wydłużyć do 24h. W tym czasie pamiętajmy o tym, aby parapet z konglomeratu pozostawał cały czas na swoim miejscu i był odpowiednio dociśnięty. Można w tym celu pomiędzy przykuciem wnęki okna a górną płaszczyzną umieścić drewniane kliny, a w połowie jego długości występować go do góry lub równomiernie obciążyć.
Montaż parapetów z konglomeratu nie jest trudny, w tym celu można stosować także gotowe zaprawy klejowe. Szczeliny montażowe na styku parapet – okno można zamaskować profilami montażowo – wykończeniowymi z PVC – płaskowniki samoprzylepne bądź ćwierćwałki. Dodatkowo, aby zapobiec wnikaniu wody miejsca między parapetem, a ościeżami wystarczy uszczelnić silikonem. Na koniec z kolei tynkujemy ścianę pod parapetem i wzdłuż jego brzegów.

The installation of conglomerate window sills is not complicated. You can also apply ready mixed dry set mortar. The gaps at the junction of the window sill and the window can be masked with assembling and finishing PVC profiles - self-adhesive flat bars or quarter rounds. Additionally, to prevent the water penetration into cavities between the sill and the jamb, you only have to seal them with silicone. Finally, we plaster the wall under the sill and along its edges.

Jak zamontować parapet z konglomeratu?

Jak zamontować parapet z konglomeratu?

 

Jak zamontować parapet z konglomeratu?

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Ciepłe parapety - czym są i czy warto je montować?

W obliczu rosnących kosztów energii oraz zwiększonej świadomości ekologicznej, nowoczesne budownictwo stawia na innowacje mające na celu poprawę efektywności energetycznej mieszkań i domów. Jednym z istotnych elementów, które mogą wpłynąć na oszczędności jest ciepły parapet. Czy warto go rozważyć? Co to właściwe jest? Na czym polega montaż? Czy można zastosować go zarówno na elementach wewnętrznych, jak i zewnętrznych? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule!

Czytaj więcej…

Ciepłe parapety - czym są i czy warto je montować?

Czym wykończyć ścianę w kuchni nad blatem?

Pomieszczenie, w którym gotujemy, smażymy i pieczemy, poza tym, że będzie się piękne prezentowało, musi być również bardzo funkcjonalne. Kuchnia, bo o niej oczywiście mowa może być aranżacyjnym wyzwaniem. Jednym z ważnych punktów tego wnętrza jest ściana nad blatem. W naszym artykule podpowiemy czym wykończyć tę część, aby świetnie wyglądała i była praktyczna.

Czytaj więcej…

Czym wykończyć ścianę w kuchni nad blatem?

Czy beton architektoniczny nadaje się na zewnątrz?

Planując nowoczesną aranżację ogrodu bądź elementów znajdujących się na zewnątrz m.in. tarasu, części płotu czy też innych możemy rozważać wykorzystanie różnych materiałów. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest beton architektoniczny, który ma bardzo dobre właściwości i jest odporny na działanie różnorodnych czynników środowiskowych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na zewnątrz.

Czytaj więcej…

Czy beton architektoniczny nadaje się na zewnątrz?

Dlaczego warto zainwestować w schody granitowe?

W nowoczesnym budownictwie oraz podczas wykańczania wnętrz wykorzystuje się różne materiały, jedne są bardzo trwałe inne mniej. Do tej pierwszej grupy zaliczmy granit, z którego wykonuje się m.in. schody. Dlaczego warto zainwestować w elementy z tego naturalnego surowca? Na to pytania odpowiemy w naszym artykule.

Czytaj więcej…

Dlaczego warto zainwestować w schody granitowe?
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282