Jak czyścić kamień dekoracyjny we wnętrzach?

Każdy z nas chce urządzić mieszkanie tak, by czuć się w nim komfortowo. Jeśli zdecydowaliśmy się na umieszczenie w nim kamiennych ozdób, warto wiedzieć, jak o nie zadbać, żeby mogły pełnić swoją funkcję oraz cieszyć oko przez długi czas. Czyszczenie kamienia dekoracyjnego różni się w zależności od tego, z jakim rodzajem tworzywa mamy do czynienia.

Surowcami najczęściej używanymi do stworzenia wewnętrznych dekoracji naściennych są:

  • granit,
  • marmur,
  • kwarcogranit,
  • trawertyn,
  • kwarcyt brazylijski.

Surowcem najbardziej wymagającym w pielęgnacji jest granit ze względu na bardzo dużą twardość oraz porowatą strukturę. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń warto użyć benzyny ekstrakcyjnej. Jeśli mamy do czynienia lekkimi, powierzchniowymi zanieczyszczeniami, można usunąć je za pomocą miękkiej ściereczki oraz odpowiedniego detergentu. Bardzo ważny jest wybór środka chemicznego, który przeznaczony jest specjalnie dla danego kamienia. Warto pamiętać, by nie używać płynów o działaniu antykorozyjnym, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię naszych wewnętrznych ozdób naściennych.

Jak czyścić kamień dekoracyjny wewnętrzny?

Jak wspomniano powyżej, należy wybrać detergent, który przeznaczony jest do czyszczenia konkretnej powierzchni. Dekoracyjne surowce różnią się twardością, porowatością, odpornością na wodę oraz silne środki chemiczne. Jeśli specjalne odplamiacze lub benzyna ekstrakcyjna, która sprawdza się w przypadku dekoracji granitowych, nie przyniosą efektu, można zdecydować się na delikatne piaskowanie lub szlifowanie, które jest szczególnie dobrym pomysłem, jeśli mamy do czynienia z piaskowcem czy trawertynem.

Jednym z najlepszych sposobów na pielęgnację wewnętrznych ozdób kamiennych jest ich odpowiednia impregnacja. Pokrycie powierzchni ochronnym preparatem zabezpiecza surowiec przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi oraz działaniem wody. Dzięki odpowiedniej impregnacji późniejsze usuwanie zabrudzeń i nierówności z ozdób wewnętrznych będzie prostsze oraz mniej pracochłonne.

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Kamienne blaty łazienkowe - jaki kamień wybrać?

Urządzając dom, mieszkania lub biuro niezwykle istotne są elementy wykończeniowe. W naszym artykule odpowiemy na pytanie, jaki kamień na blat do łazienki wybrać? A propozycji jest bardzo dużo w tym m.in. marmur, granit czy też konglomerat, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Kamienne blaty łazienkowe to doskonały sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i elegancji – zobacz, który z nich najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Czytaj więcej…

Kamienne blaty łazienkowe - jaki kamień wybrać?

Ciepłe parapety - czym są i czy warto je montować?

W obliczu rosnących kosztów energii oraz zwiększonej świadomości ekologicznej, nowoczesne budownictwo stawia na innowacje mające na celu poprawę efektywności energetycznej mieszkań i domów. Jednym z istotnych elementów, które mogą wpłynąć na oszczędności jest ciepły parapet. Czy warto go rozważyć? Co to właściwe jest? Na czym polega montaż? Czy można zastosować go zarówno na elementach wewnętrznych, jak i zewnętrznych? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule!

Czytaj więcej…

Ciepłe parapety - czym są i czy warto je montować?

Czym wykończyć ścianę w kuchni nad blatem?

Pomieszczenie, w którym gotujemy, smażymy i pieczemy, poza tym, że będzie się piękne prezentowało, musi być również bardzo funkcjonalne. Kuchnia, bo o niej oczywiście mowa może być aranżacyjnym wyzwaniem. Jednym z ważnych punktów tego wnętrza jest ściana nad blatem. W naszym artykule podpowiemy czym wykończyć tę część, aby świetnie wyglądała i była praktyczna.

Czytaj więcej…

Czym wykończyć ścianę w kuchni nad blatem?

Czy beton architektoniczny nadaje się na zewnątrz?

Planując nowoczesną aranżację ogrodu bądź elementów znajdujących się na zewnątrz m.in. tarasu, części płotu czy też innych możemy rozważać wykorzystanie różnych materiałów. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest beton architektoniczny, który ma bardzo dobre właściwości i jest odporny na działanie różnorodnych czynników środowiskowych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na zewnątrz.

Czytaj więcej…

Czy beton architektoniczny nadaje się na zewnątrz?
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282