Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

Konglomerat kwarcowy inaczej kwarcogranit, kompozyt kwarcowy produkowany jest na bazie naturalnych kwarców (95%), żywic, polimerów a także innych dodatków (5%). Odbiega on znacząco swoimi właściwościami fizycznymi oraz chemicznymi od innych kamieni naturalnych tj. granit i marmur.

Konglomerat kwarcowy właściwości

Konglomerat kwarcowy to mieszanka kwarców naturalnych z domieszką elastycznej żywicy, do których zazwyczaj dodawane są jony srebra. Dzięki temu materiał ten uzyskuje właściwości antybakteryjne. Dodatkowo ryzyko wystąpienia pleśni oraz grzybów zminimalizowane jest do niezbędnego minimum.
Dzięki temu, że kwarcogranit posiada właściwości antybakteryjne jest on w pełni wykorzystywany do produkcji armatury sanitarnej, wykorzystywanej zarówno w domu jak i miejscach użyteczności publicznej. W tym drugim miejscu ryzyko wystąpienia zakażenia jest największe. Umywalki schody, blaty kuchenne doskonale sprawdzają się więc w pensjonatach, hotelach, na basenach czy w szpitalach.
Produkcja kwarcogranitu jest złożona. Konglomerat kwarcowy zanim osiągnie finalną formę poddawany jest obróbce mechanicznej w trakcie której dodawana jest żywica oraz inne dodatki chemiczne, które zwiększają jego trwałość. Płyty kwarcogranitowe prasuje się pod ogromnym ciśnieniem w wysokiej temperaturze, dzięki czemu uzyskujemy produkt obojętny chemicznie i bezpieczny w użytkowaniu.
Kwarcogranit sprzedawany jest najczęściej w postaci płyt o grubości 2 cm i 3 cm. ich wymiary mogą być jednak różne i zależne od producentów.

Konglomerat kwarcowy – zastosowanieBlaty z konglomeratu kwarcowego

Kwarcogranit znakomicie sprawdza się jako blat kuchenny i łazienkowy. Jest on szczególnie trwałym budulcem, który odznacza się wyjątkowym wybarwieniem. Dodatkowo dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii istnieje możliwość wykonania blatów o dowolnych kształtach. Konglomerat kwarcowy jest materiałem wyjątkowo twardym oraz odpornym na działanie środków chemicznych, plam oraz uszkodzeń.
Mnogość kolorów jakie kwarcogranit oferuje swoim klientom, pozwala Na dobór odpowiedniej barwy kamienia w zależności od rodzaju pomieszczenia.

Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

Schody z konglomeratu kwarcowego

Wysoka trwałość oraz użyteczność materiału jakim jest krarcogranit, sprawia, że schody z konglomeratu kwarcowego są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, a także spełniają wszelkie wymogi oraz standardy budowlane. Z powodzeniem można je instalować zarówno we wnętrzu obiektu, jak i na zewnątrz.
Bogaty wybór kolorów (nawet 50 różnych barw i deseni), a także odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że kwarcogranit można zastosować do produkcji schodów, które często narażone są na działanie różnych sił zewnętrznych.
Tak więc, wybierając produkty z konglomeratu kwarcowego zyskujemy pewność, że zakupiony towar będzie trwały, przez co będzie nam służył przez wiele długich lat.

Konglomerat kwarcowy – zastosowanieKonglomerat kwarcowy – zastosowanie 

Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

 Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

 Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

 Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

 Konglomerat kwarcowy – zastosowanie

 

 

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Schody z kamienia — jaki materiał wybrać?

Naturalne materiały królują w koncepcji aranżacyjnej zarówno elementów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Obok drewna i szkła swoje miejsce ma oczywiście kamień. Można z niego wykonać rozmaite rzeczy. Ogromną popularnością cieszą się m.in. schody z marmuru oraz granitu, które są funkcjonalne, trwałe oraz piękne. Poza tym cenione są również warianty z trawertynu czy też kwarcytu.

Czytaj więcej…

Schody z kamienia — jaki materiał wybrać?

Granit w domu: zastosowanie oraz zalety

Materiał ten jest niezwykle popularny zarówno w budownictwie, jak i aranżacji pomieszczeń. Dzięki świetnym parametrom i dużej wytrzymałości znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Granit w domu może być wykorzystany przy tworzeniu blatów kuchennych, poręczy, schodów oraz wielu innych elementów.

Czytaj więcej…

Granit w domu: zastosowanie oraz zalety

Granit czy marmur – który kamień sprawdzi się na taras?

Możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu bez oddalania się od domu to marzenie wielu osób, dlatego tarasy i balkony to niezwykle popularny wybór wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. Jeśli jesteś jednym z nich i projektujesz przestrzeń do relaksu, z pewnością zastanawiasz się, jaki kamień naturalny wybrać, by wyłożyć nim posadzkę na tarasie. Konsumenci najczęściej wybierają granit i marmur. Który z nich wybrać? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Czytaj więcej…

Granit czy marmur – który kamień sprawdzi się na taras?

Walory kamienia naturalnego

Jeśli chcesz wypełnić swój dom lub mieszkanie estetycznymi, wytrzymałymi elementami wyposażenia, powinieneś przyjrzeć się meblom wykonanym z kamienia naturalnego (częściowo lub w całości). Do ich stworzenia powszechnie stosuje się granit, marmur, kwarcogranit, trawertyn czy kwarcyt brazylijski. Wszystkie te minerały wykorzystujemy w Fainner, by tworzyć zachwycające posadzki, elewacje, kominki, schody i wiele innych elementów, które towarzyszą naszym klientom w codziennym życiu.

Wybieramy je ze względu na ich wyjątkowe właściwości, a przede wszystkim trwałość. Każdy dostępny tu kamień naturalny ma inne cechy, którym warto się przyjrzeć. Na szczególną uwagę zasługuje kwarcogranit – jakie dokładnie ma cechy? Czy jest lepszym wyborem do domu niż spiek kwarcowy? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Czytaj więcej…

Walory kamienia naturalnego
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282