Budowa kominka – najczęściej popełniane błędy.

Kominki pokojowe to tanie, niezawodne lub awaryjne źródło ciepła. Dodatkowo jest to też efektywne rozwiązanie w znaczący sposób obniżające koszty energii elektrycznej wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń. Walory dekoracyjne, oraz bogate wzornictwo są nie do przecenienia. Zobacz, jakich błędów unikać, aby ogrzewanie kominkowe działało prawidłowo.
1. Brak właściwej cyrkulacji powietrza
Budowa kominka powinna uwzględniać właściwą cyrkulację powietrza między pomieszczeniami. Wymaga to np. podcięcia drzwi bądź zastosowania tulei wentylacyjnych.
2. Niewłaściwy wkład kominkowy

Wybór wkładu kominkowego warunkuje to, czy będzie on w stanie ogrzać pomieszczenie, bądź dom w zależności od naszych preferencji. Źle dobrana moc może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej temperatury nawet w jednym pomieszczeniu, a wówczas kominek pokojowy będzie pełnił wyłącznie funkcję dekoracyjną.
3. Brak kratek wentylacyjnych
Należy pamiętać o montażu kratek wentylacyjnych na szczycie okapu. Ich zadaniem jest ochrona tynków oraz fundamentów domu przed gromadzeniem się gorącego powietrza pod sufitem. Pamiętajmy także o tym, że kratki nawiewne nie powinny wtłaczać powietrza bezpośrednio na człowieka.
4. Niewłaściwa lokalizacja kominka
Wiele osób marząc o własnym kominku zapomina o tym, że nie sprawdzi się on w małych pomieszczeniach, ponieważ zaburzy to proces rozchodzenia się ciepła po pomieszczeniu. Decydując się z kolei na jego instalację w domach drewniany pamiętajmy o dodatkowych zabezpieczeniach.
5. Brak izolacji kominkowej
Montaż kominka powinien uwzględniać również odpowiednią warstwę izolacji cieplnej. Bez niej obudowa kominka będzie się strasznie nagrzewać. W konsekwencji może dojść do jej popękania. Izolacja kominka powinna zostać wykonana z wełny mineralnej oraz warstwy aluminium, która zapobiegnie temu procesowi.
6. Złe połączenie kominka z kominem
Nieuczciwi kominkarze często łączą rury z czopuchem wkładu kominkowego i kanału dymowego na siłę. Jest to szczególnie niebezpieczne ponieważ trójnik pod wpływem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość, przez co może on zwyczajnie popękać.







Budowa kominka – najczęściej popełniane błędy.

Budowa kominka – najczęściej popełniane błędy.

Budowa kominka – najczęściej popełniane błędy.

 Budowa kominka – najczęściej popełniane błędy.

Budowa kominka – najczęściej popełniane błędy.

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś! +48 512 090 091

Poczytaj również…

Kamienne blaty łazienkowe - jaki kamień wybrać?

Urządzając dom, mieszkania lub biuro niezwykle istotne są elementy wykończeniowe. W naszym artykule odpowiemy na pytanie, jaki kamień na blat do łazienki wybrać? A propozycji jest bardzo dużo w tym m.in. marmur, granit czy też konglomerat, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Kamienne blaty łazienkowe to doskonały sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i elegancji – zobacz, który z nich najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Czytaj więcej…

Kamienne blaty łazienkowe - jaki kamień wybrać?

Ciepłe parapety - czym są i czy warto je montować?

W obliczu rosnących kosztów energii oraz zwiększonej świadomości ekologicznej, nowoczesne budownictwo stawia na innowacje mające na celu poprawę efektywności energetycznej mieszkań i domów. Jednym z istotnych elementów, które mogą wpłynąć na oszczędności jest ciepły parapet. Czy warto go rozważyć? Co to właściwe jest? Na czym polega montaż? Czy można zastosować go zarówno na elementach wewnętrznych, jak i zewnętrznych? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule!

Czytaj więcej…

Ciepłe parapety - czym są i czy warto je montować?

Czym wykończyć ścianę w kuchni nad blatem?

Pomieszczenie, w którym gotujemy, smażymy i pieczemy, poza tym, że będzie się piękne prezentowało, musi być również bardzo funkcjonalne. Kuchnia, bo o niej oczywiście mowa może być aranżacyjnym wyzwaniem. Jednym z ważnych punktów tego wnętrza jest ściana nad blatem. W naszym artykule podpowiemy czym wykończyć tę część, aby świetnie wyglądała i była praktyczna.

Czytaj więcej…

Czym wykończyć ścianę w kuchni nad blatem?

Czy beton architektoniczny nadaje się na zewnątrz?

Planując nowoczesną aranżację ogrodu bądź elementów znajdujących się na zewnątrz m.in. tarasu, części płotu czy też innych możemy rozważać wykorzystanie różnych materiałów. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest beton architektoniczny, który ma bardzo dobre właściwości i jest odporny na działanie różnorodnych czynników środowiskowych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na zewnątrz.

Czytaj więcej…

Czy beton architektoniczny nadaje się na zewnątrz?
Przyjedź do nas:
Bodzanów 460
32-020 Wieliczka

Ekspozycja kamieni naturalnych, kwarcytów, spieków kwarcowych oraz konglomeratów znajduje się w salonie Bodzanów 460.

Nowy salon Fainner
Zakopiańska 56/29, Kraków
tel: 502761727, 512355557

Dane firmy:
P.U.H. FAINNER Mariusz Plewa
Lipnica Górna 39
32-724 Lipnica Murowana
Zadzwoń do nas
firma: 12 210 00 50
kamieniarstwo: 512 090 091
kominki: 508 530 023
516 382 282